Nápravy prívesov a brzdy kolies

Nápravy prívesov

Náprava prívesu je kľúčový prvok dokonale fungujúceho prívesu alebo karavanu. Ak došlo k poškodeniu, opotrebovaniu alebo skorodovaniu nápravy, bude ju treba vymeniť. Ak treba vynoviť brzdy kolies na vašom brzdenom prívese, namiesto renovovania starej a opotrebovanej nápravy sa zvyčajne ako najschodnejšia a finančne najvýhodnejšia možnosť javí úplná výmena.

Brzdené a nebrzdené nápravy prívesov

V ponuke spoločnosti Valeryd nájdete brzdené aj nebrzdené nápravy prívesov od rôznych výrobcov a v mnohých rozmeroch. V prípade nepravdepodobnej situácie, že pre váš príves alebo karavan nie je k dispozícii žiadna vhodná náprava, môžeme vyrobiť nápravu na mieru podľa špecifického zadania. V takomto prípade sa obráťte na našu spoločnosť a požiadajte o informácie o dobe dodania a cene.

Kompletné balíky náprav pre prívesy

Ponúkame taktiež kompletné balíky náprav, ktorých súčasťou sú samotné nápravy, spojky, ako aj všetky diely systémov prenosu brzdnej sily.

Spoločnosť Valeryd ponúka aj voľné nápravy pre prívesy, či už s brzdami, alebo bez nich.
Nebrzdené nápravy prívesov:
Ponúkame nebrzdené nápravy prívesov od 750 – 1 000 kg
Brzdené nápravy prívesov:
Ponúkame brzdené nápravy prívesov od 750 – 1 800 kg

Veci, na ktoré treba pamätať pri výbere nápravy pre príves alebo karavan:

Kto vyrobil vašu terajšiu nápravu? Ak to neviete naisto, táto informácia sa môže nachádzať na kryte náboja kolesa, na štítku na tele nápravy, alebo na zadnej strane kotevnej dosky brzdy. Teraz zistite, akú máte spojku. Na záver musíte zistiť celkovú hmotnosť vášho prívesu a skontrolovať rozmery A, B a C. Následne si budete musieť vybrať nápravu od toho istého výrobcu so správnymi rozmermi a maximálnou nosnosťou, ktorá zodpovedá celkovej hmotnosti prívesu, prípadne nápravu v hmotnostnej kategórii, ktorá je o triedu vyššie. Taktiež nezabudnite skontrolovať priemer bŕzd.

Spoluprácou so spoločnosťou Valeryd získate partnera, ktorý vám vďaka svojim širokým poznatkom a skúsenostiam dokáže poskytnúť diely presne podľa konkrétnych a jedinečných potrieb vašej spoločnosti alebo jednotlivcov. Robte rozhodnutia s vedomím, že všetko bude vykonané a skompletizované schváleným spôsobom.