Oporné kolesá a oporné nohy pre prívesy a karavany

Oporné kolesá a oporné nohy sa v praxi osvedčili ako užitočné prvky. Sú mimoriadne dôležité z hľadiska celkovej bezpečnosti vášho karavanu alebo prívesu. Napríklad oporné kolesá sú často zdvihnuté nahor. Preto je mimoriadne dôležité, aby sa oporné kolesá a oporné nohy vyrábali s maximálnym dôrazom na kvalitu. Zaručí vám to pocit istoty pri prepravovaní vášho ťahaného vozidla a aj v čase, keď je odstavené.

Oporné kolesá

Ako už bolo spomenuté, oporné koleso je dôležitou súčasťou vášho prívesu. Dobré oporné koleso výrazne uľahčí pripájanie a prepravu vášho prívesu alebo karavanu. Jeho dôležitosť je zrejmá na prvý pohľad. O túto súčasť ťahaného vozidla sa treba neustále starať s cieľom zaručiť, že vždy bude mať optimálnu nosnosť. Ak ho budete udržiavať v dobrom stave a v prípade potreby ho včas vymeníte, budete mať prepravné vozidlo, ktoré vynikajúco drží na ceste a pri odstavení zostane bezpečne stáť na mieste.

Oporné nohy

Oporná noha je, ako už napovedá aj sám názov, noha, ktorá pomáha podoprieť a stabilizovať príves alebo karavan. Mimoriadne dôležitú úlohu zohráva zohľadnenie typu povrchu, na ktorom ťahané vozidlo stojí. Príves alebo karavan sa neodporúča parkovať kdekoľvek, keďže pre nosnosť opornej nohy platia určité obmedzenia. Oporné nohy nie sú navrhnuté na podopieranie celej hmotnosti karavanu alebo prívesu. Preto by ste mali mať na pamäti skutočnosť, že vozidlo treba parkovať na vhodnom povrchu bez ohľadu na to, či ide o krátkodobé alebo dlhodobé odstavenie.