Ťažné spojky a nájazdové brzdy pre prívesy a karavany

Potrebujete ťažnú spojku alebo nájazdovú brzdu pre príves? V takom prípade je spoločnosť Valeryd odpoveďou na vaše problémy. Vyrábame nájazdové brzdy a ťažné spojky vysokej kvality, ktoré sú kompatibilné s väčšinou karavanov a prívesov dostupných na trhu. S nami po svojom boku sa môžete cítiť bezpečne celú cestu.

Ťažná spojka/ťažné zariadenie

V sortimente produktov spoločnosti Valeryd nájdete aj ťažné spojky pre brzdené prívesy 750 – 3 500 kg a nebrzdené prívesy 750 – 1 200 kg. Ak neviete naisto, či je ťažná spojka vhodná pre váš príves, tento problém možno poľahky vyriešiť. Stačí vyhľadať informácie na našej webovej lokalite.

Nájazdové brzdy

Človek sa občas stretáva s príkladmi mimoriadne dôvtipných technológií, ktoré dokážu naozaj ohromiť. Jedným z takýchto príkladov je nájazdová brzda. Brzda tohto typu využíva vlastnú hmotnosť prívesu na zníženie jeho rýchlosti. Nájazdové brzdy od spoločnosti Valeryd sa dokonale hodia pre brzdené prívesy a karavany od 950 do 3 500 kg.

Ďalšie informácie:

Nájazdová brzda sa pripája na vozidlo prostredníctvom ťažného zariadenia. Technológia tohto konštrukčného riešenia spočíva v uložení ťažného zariadenia v trubici, ktorá sa môže pohybovať dopredu a dozadu, čo znamená, že v prípade aktivácie bŕzd vozidla sa nájazdová brzda stlačí dohromady. Nájazdová brzda a brzdy kolies sú spojené prostredníctvom systému prenosu brzdnej sily. Vznikajúca sila sa prenáša z trubice v nájazdovej brzde do bŕzd kolies prostredníctvom káblov a tyčí. Sila generovaná v nájazdovej brzde aktivuje brzdový mechanizmus v brzdách kolies. Následne dôjde k treniu medzi brzdovým bubnom, ktorý je pripevnený na kolese, a brzdovými čeľusťami. Pôsobením tohto trenia dochádza k znižovaniu rýchlosti prívesu a vozidlo so súpravou spomaľuje. Ide o mimoriadne dôvtipné riešenie, ktoré vskutku dôsledne pomáha realizovať prenos síl z bodu A do bodu B.